• JASEŁKA 2018

• Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Przedstawienia świąteczne to jedna z najpiękniejszych tradycji szkolnych, na którą czekają wszyscy. W piatek w naszej szkole odbyła się uroczysta akdemia , którą przygotowali uczniowie najmłodszych klas. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami, kolegami szkolnymi i zaproszonymi gośćmi. Uroku inscenizacji dodały kolędy i piosenki świąteczne wykonane przez naszych młodych aktorów :-) Po występie - nagrodzonym gromkimi brawami - dyrektor szkoły Leszek Szczybyło podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie jasełek i złożył życzenia z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia. WESOŁYCH ŚWIĄT :-)

• FILM 3D "NIEDŹWIEDZIE POLARNE"

• 12 grudnia do naszej szkoły przjachało kino 3D. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w projekcji filmu "Niedźwiedzie polarne". Film był wzruszający i bardzo się wszystkim podobał :-)

• CHOINKI JEDYNKI 2018

• Uczniowie klasy drugiej wzięli udział w XVII charytatywnej akcji Programu Pierwszego Polskiego Radia S.A. "Choinki jedynki 2018" na rzecz fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko" oraz fundacji "Pomóż mi żyć"

PRACA JULII PAŁCZYŃSKIEJ I MATEUSZA KASIAKA JEST OBECNIE LICYTOWANA JEJ WARTOŚĆ NA DZIEŃ DZISIEJSZY WYNOSI 500 ZŁ

PRACA TOMASZA ORŁOWSKIEGO I JAKUBA KRZEPTONIA ZOSTAŁA WYRÓŻNIONA. CIESZYMY SIĘ BARDZO Z OTRZYMANYCH NAGRÓD, A JESZCZE BARDZIEJ Z TEGO, ŻE MOGLIŚMY POMÓC.

• Plastek i jego zaczarowane pudełko :-)

• UCZNIOWIE KLASY II UCZESTNICZYLI W EUROPEJSKIM PROGRAMIE EDUKACYJNYM PLASICSEUROPE CZYLI "PLASTEK I JEGO ZACZAROWANE PUDEŁKO" PRZEZNACZONYM DLA MŁODSZYCH UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ. W POLSCE PROGRAM PROWADZONY JEST OD 2011 ROKU I POMAGA DZIECIOM ZROZUMIEĆ RÓŻNORODNOŚĆ TWORZYW SZTUCZNYCH. W RAMACH PROJEKTU OTRZYMALIŚMY BEZPŁATNY PAKIET EDUKACYJNY SKŁADAJĄCY SIĘ Z ZESTAWU EKSPERYMENTALNEGO, KOMPLETU KSIĄŻEK DLA UCZNIÓW, BROSZURY POMOCNICZEJ DLA NAUCZYCIELA, PLAKATÓW I FILMÓW EDUKACYJNYCH. W RAMACH EKSPERYMENTÓW ZBADALIŚMY CHŁONNOŚĆ WODY PRZEZ POLIMERY SUBERABSORBENT, OCZYSZCZALIŚMY WODĘ PRZEZ POLIMEROWĄ MEMBRANĘ, BADALIŚMY WŁAŚCIWOŚCI RÓŻNYCH FOLI.

W RAMACH PROJEKTU UCZNIOWIE UCZESTNICZYLI W KONKURSIE PLASTYCZNYM PLASTKA.

• 5 PORCJI ZDROWIA

• Uczniowie  klas  II  i  III  UCZESTNICZYLI  W  PROGRAMIE  EDUKACYJNYM  "5 PORCJI  ZDROWIA  W  SZKOLE",  KTÓRY  MIAŁ  NA  CELU  ZWRÓCIĆ  UWAGĘ NA  POTRZEBĘ  ZADBANIA  O  EDUKACJĘ  W  ZAKRESIE  ZBILANSOWANEJ  DIETY  DZIECI  OD  NAJMŁODSZYCH  LAT.  PROGRAM  JEST  CZĘŚCIĄ  DZIAŁAŃ PROWADZONYCH  W  RAMACH  KAMPANII  O  CHARAKTERZE  INFORMACYJNO-EDUKACYJNYM "5 PORCJI  WARZYW I  OWOCÓW  LUB  SOKU".  DBAŁOŚĆ  O  PRAWIDŁOWE  NAWYKI  ŻYWIENIOWE  OD  NAJMŁODSZYCH  LAT  ZAOWOCUJE  W  PRZYSZŁOŚCI.  DZIĘKI  BEZPŁATNYM  MATERIAŁOM  EDUKACYJNYM  ZOSTAŁY  PRZEPROWADZONE  LEKCJE  POSZERZAJĄCE  WIEDZĘ  UCZNIÓW  NA  TEMAT  PRAWIDŁOWEGO  ODŻYWIANIA  SIĘ,  WYKONYWALIŚMY  W  KLASACH  SAŁATKI  OWOCOWE,  SZASZŁYKI,  SOKI.  NA  KONIEC  WYKONALIŚMY  PRACĘ  KONKURSOWĄ.

• Wizyta Św.Mikołaja

• W dniu 6 grudnia, jak co roku, do Szkoły Podstawowej im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach  przyszedł św. Mikołaj. Wszyscy uczniowie, począwszy od przedszkolaków a skończywszy na uczniach III klasy gimnazjum, oczekiwali go z niecierpliwością. Wizytę św. Mikołaja, która odbyła się na sali gimnastycznej, poprzedził występ uczniów klasy III. Dzieci opowiedziały historię o biskupie z Miry, czyli o św. Mikołaju i zaśpiewały dla niego  piosenki. Obejrzano także przygotowany przez szkołę film z Mikołajem z Laponii dedykowany wszystkim uczniom szkoły. W końcu uczniowie mogli powitać gościa. Św. Mikołaj przybył w towarzystwie uroczych aniołków, które pomagały mu wręczać prezenty. W paczkach znalazły się przede wszystkim słodycze, zabawki i świąteczne gadżety. Mikołaj nie zapomniał o nauczycielach i pracownikach szkoły. W czwartek i piątek po południu św. Mikołaj wraz z aniołkami odwiedził mieszkańców wsi. Dobrym ludziom, małym, dużym i tym całkiem dorosłym rozdawał upominki pełne słodkości. W każdym domu witany był z uśmiechem. Tradycyjny mikołajkowy zwyczaj dostarczył wszystkim dużo radości.