• Miłość i wdzięczność wnucząt

•      Magiczny wieczór 21 stycznia 2018 r. w Domu Kultury w Pełkiniach stał się okazją do wyrażenia miłości  Kochanym Babciom i      Dziadkom. To był naprawdę wyjątkowy wieczór pełen uśmiechu, radości i dumy.
                   Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Pełkiniach, z ogromną pomocą  rodziców, przygotowali wspaniałą uroczystość, by odwdzięczyć się  Babciom i Dziadkom za ich poświęcenie w wychowywaniu wnuków.
                   Zaproszonych gości powitał  Dyrektor szkoły pan Leszek Szczybyło.
                 Uczniowie z klas: I – III zaprezentowali Babciom i Dziadkom niezwykłe jasełka, wzruszając ich do łez. Dzieci z ,,zerówek” przedstawiły inscenizację i zaśpiewały piosenki. Były też życzenia oraz okolicznościowe wiersze i piosenki.  Własnoręcznie wykonane laurki, upominki, pamiętniki  dopełniły całą uroczystość. Nie brakowało też serdecznych uśmiechów, uścisków i pocałunków. Miłość można okazywać na różne sposoby, a dzieci potrafią ją okazać najpiękniej i najczulej.
                  Po części oficjalnej  Dyrektor pan Leszek Szczybyło zaprosił wszystkich gości na wykwintną kolację, przygotowaną przez Radę Rodziców, na czele z przewodniczącą Emilią Bałą.  Przy dźwiękach muzyki, śpiewie kolęd, wśród  miłych rozmów upłynął wieczór.
                 W takie dni każdemu robi się cieplej na sercu. Takie spotkania wzmacniają emocjonalne więzi z rodziną, dlatego trzeba je kultywować, gdyż  rodzina jest  naszą przyszłością.

• Zabawa Karnawałowa

•  Dzisiaj w naszej szkole odbyła się "Zabawa  Karnawałowa".  Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekali na to wydarzenie. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania a  inni budzili podziw.Tegoroczną zabawę poprowadził wodzirej, który przez kilka kolejnych godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne oraz proponował atrakcyjne zabawy.

Do samego końca nasi uczniowie świetnie się bawili. Kolejna zabawa już za  rok :-)

• Jasełka Szkolne 2017

• Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klas 1-3 jasełka, które zostały wystawione dnia 22.12 2017 r. Uczniowie do występu zostali przygotowani przez swoich wychowawców. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, aniołki i diabełki. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami Rodzice i zaproszeni goście nagrodzili występ gromkimi brawami. Pan dyrektor Leszek Szczybyło podziękował wykonawcom i przy okazji złożył wszystkim świąteczne życzenia.

• Dyżury nauczycieli na feriach zimowych

• DYŻURY NAUCZYCIELI NA FERIACH ZIMOWYCH – 29.01 – 09.02.2018 R.

L.p.

Nauczyciel/e

1.

29.01.2018 r. (poniedziałek)

Monika Żelazko

Małgorzata Orłowska

2.

30.01.2018 r.
              (wtorek)

Katarzyna Nycz

Anna Sołtys

Próba – przedstawienie „Ballady i Romanse”

3.

Teresa Grzesik

Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły

• Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Surochowie

• 20 stycznia 2018 r. uczennice nasze szkoły Karolina Fila, Klaudia Grunt i Amelia Kołodziej wzięły udział w VIII Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Kolędujmy Małemu” w Surochowie.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie. Pierwsza to występy dorosłych, druga to młodzież powyżej 12 roku życia. W tej właśnie kategorii wystąpiło wielu uczestników gimnazjów i szkół średnich. Nasze dziewczyny wystąpiły jako grupa wokalna, prezentując przed komisją dwa utwory: kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i pastorałkę „Kolędnicy”.

Po długich obradach jury przyznało nagrody i wyróżnienia. Zespół nasz zajął II miejsce, za co bardzo im dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Koncert profilaktyczny

• Dzisiaj nasi uczniowie mieli okazję poznać ciekawego człowieka – Grzegorza  Stępnia- gitarzystę  zespołu Oddział Zamknięty. Spotkanie poświęcone było profilaktyce uzależnień. Muzyk dzielił się z młodzieżą swoimi poglądami, przemyśleniami na temat zagrożeń współczesnego świata, uzależnień od alkoholu, narkotyków, dopalaczy. W sposób bardzo przystępny dla młodzieży opowiadał o życiu muzyków rockowych, bardzo często uzależnionych od alkoholu i narkotyków. Przekonywał, że wszelkie używki to droga donikąd. Warto rozwijać swoje pasje, zainteresowania, inwestować w siebie.